دریافت فایل word آشنایی با ترجمه و مفاهیم آیات امر به معروف و نهی از منکر در قرآن به همراه (3 جلسه پاورپوینت) (10 جلسه word)

ارسال شده توسط admin در تاریخ: 25 مه 2017

دریافت فایل word آشنایی با ترجمه و مفاهیم آیات امر به معروف و نهی از منکر در قرآن به همراه (3 جلسه پاورپوینت) (10 جلسه word)

آشنایی با ترجمه و مفاهیم آیات امر به معروف و نهی از منکر در قرآن

مدخل بحث با بیان یک مسأله شرعی:
– علم به معروف و منکر

– شرط اول امر به معروف و نهی از منکر، علم به معروف و منکر است یعنی امر و نهی‌کننده باید معروف و منکر را بشناسد و در غیر این صورت موظف نیست امر به معروف و نهی از منکر کند، بلکه نباید چنین کاری بکند؛ زیرا ممکن است در اثر جهل و نادانی امر به منکر و نهی از معروف کند، بنابراین نهی از منکر کردن کسی که نمی‌دانیم کارش حرام است یا نه (مثلاً معلوم نیست موسیقی که گوش می‌دهد از نوع مبتذل و حرام آن است یا حلال) واجب بلکه جایز نیست.(رساله آموزشی از پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری)
مقدمه بحث
مفهوم و اهمیت امر به معروف و نهی از منکر
امر به معروف و نهی از منکر از جایگاه و اهمیت خاصی در آیات و روایات برخوردار است بگونه ای که در روایات از آن دو به عنوان والاترین و بزرگ ترین واجبات تعبیر شده است که ضامن اجرای سایر احکام و فرایض دینی هستند. (بها تقام الفرائض) . مقام معظم رهبری فریضه امر به معروف و نهی از منکر را یکی از ارکان اساسی اسلام و زیربنای همه‌ی حرکات اجتماعی اسلام می دانند که آحاد مردم باید در جهت احیاء آن تلاش نمایند. ایشان از اینکه در زمینه معرفی درست امر به معروف و نهی از منکر و یا فهم اولویت های آن تحرک قابل توجهی صورت نمی گیرد انتقاد نموده و می فرمایند: ما باید تأسّف بخوریم از اینکه معنای امر به معروف و نهی از منکر درست تشریح نمی‏شود. امر به معروف، یعنی دیگران را به کارهای نیک امر کردن. نهی از منکر، یعنی دیگران را از کارهای بد نهی کردن. امر و نهی، فقط زبان و گفتن است.

منبع : سراج نت

بدون پاسخ برای "دریافت فایل word آشنایی با ترجمه و مفاهیم آیات امر به معروف و نهی از منکر در قرآن به همراه (3 جلسه پاورپوینت) (10 جلسه word)"

نوشتن نظر


  • admin: سلام فقط کافیست بر روی لینک دانلود کنید تا جزوه مورد نظر دانلود شود با تشکر
  • Arad: سلام فایل هارو کجا باید دانلود کنیم؟

آمار گیر سایت