مشاوره قبل از ازدواج

ارسال شده توسط admin در تاریخ: 08 مارس 2017

پرسش :

حدود یک سال است که به یکی از همکلاسی هایم در دانشگاه علاقه مند شده ام،و بعد از مدتی با واسطه قرار دادن امام جماعت مسجد دانشگاه که هم بنده را می شناختند و هم ایشان را،پیشنهاد ازدواج را مطرح نمودم و آشنایی اجمالی ای با ایشان پیدا کردم…و متأسفانه یک مسئله ای که در خانواده ایشان متوجه شدیم این است که پدر ایشان اعتیاد جزئی ای دارد!

و به محض اینکه خانواده بنده متوجه این مسئله شدند مخالفت های شدیدی را ابراز نمودند…ولی بنده با شناختی که نسبت به آن خانم و شخصیت مذهبی و معنویت فوق العاده ایشان پیدا کرده بودم نتوانستم دل بکنم و تصمیم دارم خانواده ام را راضی بنمایم!زیرا من و آن همکلاسی ام از هر لحاظی(خصوصا مسائل و اهداف مذهبی و عقیدتی)دقیقا همانند هم هستیم و به نظرم با زندگی با ایشان که یک فرد پاک و معنوی است میتوانم در مسیر خداوند گامهای بلند تری بردارم.
میخواستم که راهنمایی ام کنید که آیا مشکل پدر ایشان(اعتیاد)واقعا اینقدر جدی است که می بایست سعی کنم که فراموششان کنم و یا اینکه باید خانواده را متقاعد کنم؟
(در ضمن باید عرض کنم که پدر ایشان بسیار انسان پخته و اهل مطالعه ایست فقط بدلیل این اعتیاد است که خانواده مخالفت دارند)
مشاور ( خانم مامن پوش – شنبه، 14 بهمن 1391 )
پاسخ :
با سلام و تشکر از انتخاب ما
آقای محترم،سوال شما این است که آیا یک دختر می تواند بر خلاف آنچه در خانواده انجام می شده است،معتقد باشد و بدنبال کارهای خلاف نرود؟ با وجود اینکه اثرات خانواده بر فرزندان بسیار زیاد است جواب سوال شما مثبت است. ممکن است اعتیاد پدر آن دختر برتربیت و آینده فرزندانش تاثیری نداشته باشد . اما نکته مهم دیگر اینکه اگر خانواده شما مخالف این ازدواج هستند تا زمانیکه از ته دل راضی به این ازدواج نشده اند دست به این کار نزنید چرا که بعدها هم برای شما هم آن خانم مشکلات زیادی پیش خواهد آمد. امید است تصمیم درست را بگیرید. موفق باشید.

منبع : سراج نت

بدون پاسخ برای "مشاوره قبل از ازدواج"

نوشتن نظر


  • admin: سلام فقط کافیست بر روی لینک دانلود کنید تا جزوه مورد نظر دانلود شود با تشکر
  • Arad: سلام فایل هارو کجا باید دانلود کنیم؟

آمار گیر سایت