اقتدار سپاه سبب دفاع از حق حاکمیت‌مان در دریاها شده است

ارسال شده توسط admin در تاریخ: 04 مارس 2017

به گزارش ” پایگاه اطلاع رسانی سپاه ثارالله ” امیر دریادار فدوی بعد از ظهر امروز در حاشیه مراسم تبادل تفاهم‌نامه همکاری با سازمان بنادر و دریانوردی که با حضور سعید‌نژاد مدیرعامل سازمان بنادر و در محل بندر شهید رجایی در استان هرمزگان برگزار شد، اظهار کرد: با عنایت خداوند، نیروی دریایی سپاه به سطحی از توانمندی و اقتدار رسیده که در هیچ جای دنیا کشوری وجود ندارد که کشتی آمریکایی را به دلیل خطایی که در آلودگی و یا آسیب به تأسیسات دریایی وارد کرده است، با قدرت و براساس حکم قضایی دادگاه‌های کشورمان توقیف کند.

وی افزود: این توانمندی در نیروی دریایی سپاه وجود دارد و در سال 94 با حکم دستگاه قضایی کشورمان، دو بار کشتی‌هایی را توقیف کردیم که اولین کشتی آن آمریکایی بود و یکی از کشتی‌هایی که به یکی از سکوی پارس جنوبی اصابت کرده بود را در حالی که در تلاش برای فرار کردن از خلیج فارس بود را متوقف کردیم و 280 میلیون دلار خسارت وارد شده بود، اخذ شد و آن سکو در حال بازسازی است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه اضافه کرد: مهم نیست کشتی متعلق به کجا و با مالکیت چه کسی باشد، اگر خطایی در داخل محدوده آبهای دریایی جمهوری اسلامی صورت گیرد، می‌توانیم با قدرت اعمال حاکمیت انجام دهیم، بدون اینکه هیچ نگرانی از ناوها و تجهیزات آن کشور و یا کشورهای هم‌پیمان آن در منطقه داشته باشیم.

به گزارش فارس،امیر دریادار فدوی بیان کرد: اقتدار امروز نیروی دریایی ارتش و سپاه موجب شده تا بتوانیم از حقوق خودمان در اعمال حق حاکمیت خویش مقتدرانه دفاع کنیم.

وی مطرح کرد: برای رفع آلودگی که تنها در یک ساعت رخ داده است، باید مدت‌ها و حتی ماه‌ها و سال‌ها زمان صرف کرد و باید در این زمینه با جدیت و دقت، ملاحظات زیست‌محیطی را پیگیری کنیم تا دریا سالم و پاک باقی بماند.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی سپاه ثار الله استان کرمان

بدون پاسخ برای "اقتدار سپاه سبب دفاع از حق حاکمیت‌مان در دریاها شده است"

نوشتن نظر


  • admin: سلام فقط کافیست بر روی لینک دانلود کنید تا جزوه مورد نظر دانلود شود با تشکر
  • Arad: سلام فایل هارو کجا باید دانلود کنیم؟

آمار گیر سایت