۹ دی برای تاریخ انقلاب یک عبرت است/حرکت عظیم مردم در ۹ دی باعث شد که فتنه‌گران سر جای خود بنشینند

ارسال شده توسط admin در تاریخ: 27 دسامبر 2016

۹ دی برای تاریخ انقلاب یک عبرت است/حرکت عظیم مردم در ۹ دی باعث شد که فتنه‌گران سر جای خود بنشینند

امام جمعه موقت کرمان تأکید کرد؛

۹ دی برای تاریخ انقلاب یک عبرت است/حرکت عظیم مردم در ۹ دی باعث شد که فتنه‌گران سر جای خود بنشینند

امام جمعه موقت کرمان گفت: ۹ دی از یک طرف برای تاریخ انقلاب ما یک عبرت است و از طرف دیگر برای مردم ما یک امتحان بود که سربلند بیرون آمدند و یک درس برای همه است.

به گزارش “صبح زرند” به نقل از آرمان کرمان ؛ حجت‌الاسلام مهدی عربپور امروز در خطبه‌های نماز جمعه کرمان اظهار‌ داشت: همه ما نسبت به جامعه و همنوعان خود مسئولیتی داریم که باید به آن عمل کنیم.

امام جمعه موقت کرمان با اشاره به اینکه همه انسان‌ها یا در خلقت و یا در نوع دین و عقیده با هم همنوع هستند گفت: خداوند در قرآن کریم وظایفی برای مسلمانان که نسبت به هم هم‌عقیده هستند تعیین کرده است.

وی با اشاره به اینکه شاد کردن مومنان و عیادت از برادر مومن نوعی حمایت از برادر مومن و در واقع حمایت معنوی و عاطفی است افزود: از هر حرکتی که باعث خدشه‌دار شدن کرامت انسانی می‌شود باید خودداری کرد.

وی با بیان اینکه نباید از برادر مومن خود درخواستی داشته باشیم که به نوعی بی‌جا بوده و یا خارج از سطح توان او باشد خاطر‌نشان کرد: انسان مومن باید عذر برادر مومن خود را بپذیرد و بخشنده باشد.

عربپور با بیان روایتی از پیامبر گرامی اسلام‌(ص) مبنی بر اینکه “هر کس برادر مومن خود را شاد کند مرا شاد کرده و هر کس مرا شاد کند خداوند را شاد کرده است” گفت: به برادران مومن خود ابراز علاقه کنید و به آنها بگوئید که آنها را دوست دارید.

وی با اشاره به ۳ دی روز ثبت احوال در کشور با بیان اینکه رشد جمعیت کشور قابل توجه نیست افزود: مقام معظم رهبری به مسئله جمعیت کشور بسیار تاکید دارند و باید جمعیت کشور افزایش پیدا کند.

امام جمعه موقت کرمان با اشاره به اینکه جمعیت کشور به سمت میانسالی و کهنسالی پیش می‌رود تاکید کرد: مسئله رشد جمعیت در خانواده‌ها باید جدی گرفته شود و جمعیت کشور از نظر تعداد و سن باید متعادل باشد.

وی با بیان اینکه اینکه می‌گویند از نظر اقتصادی افزایش جمعیت خانواده و تعداد فرزندان خوب نیست، یک بهانه است یادآور شد: در گذشته پدران و مادران ما با اینکه از لحاظ مالی بسیار فقیرتر بودند اما تعداد فرزندانشان بیشتر بود و جالب است که همه آنها هم در جامعه از نظر اجتماعی موفق بودند و کمتر خانواده‌ای فرزندش دچار انحراف می‌شد.

مدیر‌کل تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه در آستانه سالروز ولادت حضرت عیسی‌(ع) هستیم گفت: در قرآن کریم و در سوره حضرت مریم، شرح مفصلی از به دنیا آمدن حضرت عیسی‌(ع) و سرگذشت ایشان بیان شده که پیروان مسیح باید درس بگیرند.

وی با بیان اینکه یکی از درس‌های مهم حضرت عیسی‌(ع) ظلم‌ستیزی و دفاع از مظلومان است افزود: مسیحیان باید از سردمداران خود بخواهند که از ظلم کردن بر مظلومان عالم دست بردارند.

عربپور با اشاره به سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی در کشور به فرمان حضرت امام خمینی‌(ره) بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار‌ داشت: درصد بالایی از جمعیت کشور به ویژه در روستاها سواد خواندن و نوشتن را نداشتند در حالی که در دین اسلام نخستین دستور به پیامبر‌(ص) امر به خواندن است.

وی با بیان اینکه با تشکیل نهضت سوادآموزی در کشور عده زیادی از مردم با‌سواد شده و حتی بعد تا مرحله دانشگاه نیز پیش رفتند گفت: الان هم مشوق‌های زیادی برای سواد‌آموزی در نظر گرفته شده است و برای جامعه اسلامی مناسب نیست که فرد کم‌سواد در آن باشد.

امام جمعه موقت کرمان با اشاره به ۹ دی این روز را روز عبرت برای تاریخ انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: مردم ایران اسلامی در روز ۹ دی از امتحان پیش آمده سربلند بیرون آمدند.

وی با بیان اینکه ۹ دی باید برای همیشه تاریخ روز آگاهی و بصیرت باشد در تشریح وقایع فتنه سال ۱۳۸۸ در کشور بیان کرد: ماجرای ۹ دی پایان فتنه‌ای بود که دشمنان نظام از ماه‌ها پیش آن را در جهت نابودی نظام طراحی کرده بودند.

عربپور با اشاره به اینکه حرکت عظیم مردم در ۹ دی باعث شد که فتنه‌گران سر جای خود بنشینند گفت: در بین فتنه‌گران افرادی هم در آن زمان بودند که از نقشه دشمن بی‌اطلاع بودند اما انتظار می‌رفت که بعد از حماسه ۹ دی و حضور مردم در صحنه و همچنین سخنرانی تاریخی مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه بیایند و از فتنه‌گران اعلام بیزاری کنند.

وی با بیان اینکه فتنه‌گران تاکنون از حرکت خود ابراز برائت نکردند و مجازات آنها حق مردم است افزود: این افراد باعث کشته‌شدن عده‌ای بی‌گناه شدند و نظام اسلامی را تا مرحله نابودی پیش برند که باید جوابگوی این حرکت خود باشند.

امام جمعه موقت کرمان با اشاره به آزاد شدن شهر حلب در سوریه خاطر‌نشان کرد: پیروزی این شهر مثل پیروزی خرمشهر شادی‌آفرین بود و موفقیت بزرگی برای مسلمانان است.

وی با بیان اینکه به یاری خداوند به زودی شاهد آزاد شدن موصل نیز از دست تروریست‌ها باشیم گفت: خانواده‌های شهدای مدافع حرم از این پیروزی بسیار خوشحال شدند و پیروزی حلب شکست تروریست‌ها بود.

عربپور با اشاره به اینکه وارد فصل زمستان شدیم اما نزول رحمت الهی در استان کرمان بسیار اندک بوده و استان کرمان در خشکسالی به سر می‌برد از ائمه جمعه سراسر استان درخواست کرد مقدمات خواندن نماز استسقاء در سراسر استان را فراهم کنند و در این زمینه در مجالس مختلف دعا شود.

انتهای پیام/

منبع : پایگاه خبری صبح زرند

بدون پاسخ برای "۹ دی برای تاریخ انقلاب یک عبرت است/حرکت عظیم مردم در ۹ دی باعث شد که فتنه‌گران سر جای خود بنشینند"

نوشتن نظر


  • admin: سلام بر شما. قربان شما. خواهش میکنم انجام وظیفست. سپاسگزارم از شما. موفق و پیروز و سر
  • Ali: سلام. مطالبتون خیلی خوبه.... ممنونم
  • Ali: سلام. آموزشی رو که نوشتین،عالیه،فقط توضیحات بیشتری از احیا قلبی ریوی و جلوگیری از

آمار گیر سایت