نان هایی که تنور اقتصاد مقاومتی را گرم داشته اند

ارسال شده توسط admin در تاریخ: 24 اکتبر 2016

 

نان هایی که تنور اقتصاد مقاومتی را گرم داشته اند
نقش زن در اقتصاد مقاومتی بر هیچ کس پوشیده نیست در حقیقت عرضه کردن تولیدات خانگی و مشاغل خانگی آخرین نقشی است که می‌توان برای زنان در منظومه اقتصاد مقاومتی در نظر گرفت که تاکید اصلی این نوع مشاغل متوازن بودن میان شغل و امور منزل است که باعث ایجاد اختلال در وظیفه اصلی زنان در منزل نشود.

به گزارش ” پایگاه اطلاع رسانی سپاه ثارالله ” يکي از اهداف کارآفريني؛ رفع هميشگي نيازمندي نيازمندان و محروميت زدايي از اين قشر است و بنابرگفته مولاي متقيان، سستي و بي کاري عامل محروميت است و مهم ترين راه اکرام محرومان و اقشار کم برخوردار، بي نياز سازي هميشگي آنها از کمک هاي ديگران است چه اينکه پُر کردن دست خالي نيازمندان در اشتغال و کسب و کار آنهاست.

اقتصاد مقاومتي، اقتصادي مبرا از وابستگي است و يکي از مهم ترين راه هاي وصول آن حمايت از کار و توليد داخلي است. کاري که کار آفرينش ايراني، کارفرمايش ايراني، توليدش محصول دست کارگر ايراني و جايگاهش در سبد خريد بانوي ايراني است.

نقش زن در اقتصاد مقاومتی بر هیچ کس پوشیده نیست در حقیقت عرضه کردن تولیدات خانگی و مشاغل خانگی آخرین نقشی است که می‌توان برای زنان در منظومه اقتصاد مقاومتی در نظر گرفت که تاکید اصلی این نوع مشاغل متوازن بودن میان شغل و امور منزل است که باعث ایجاد اختلال در وظیفه اصلی زنان در منزل نشود.

 

تابنده رضایی بانوی بیست و هفت ساله ی کرمانی است.با تنوری در گوشه ای از خانه اش گرمابخش سفره های کرمانی شده است.

تابنده سه سال است که در این راستا فعالیت می کند. او وقتی می بیند همسرش بیکار است، آستین های همتشان را بالازده و به فکر یک کار می افتند، پخت نان خانگی در گوشه ای از حیاط خانه…

بدون حمایت از هیچ نهادی و فقط با اتکا به سرمایه ی وجودی خودشان تنور زندگی شان را گرم کردند.

تابنده و همسرش صبح را با هدف و همتشان آغاز می کنند و با اعتقاد به برکت گندم دست به خمیر برده و آن را می پزند.

او و همسرش از روزی شان راضی اند اما از این که نمی توانند خودشان نانشان را به فروش برسانند گله مند بودند.

تابنده می گوید: واسطه ها سود را به جیب می زنند و اجازه نمی دهند تا خود آنان نانشان را بفروش برسانند اما می داند که باید همتی راسخ تر داشته باشد تا بتواند با گرفتن مجوز خودش عرضه کننده ی نان باشد و بر این اقتصاد مقاومتی همت کنند.

منبع : پایگاه خبری سپاه ثار الله استان کرمان

بدون پاسخ برای "نان هایی که تنور اقتصاد مقاومتی را گرم داشته اند"

نوشتن نظر


  • admin: سلام فقط کافیست بر روی لینک دانلود کنید تا جزوه مورد نظر دانلود شود با تشکر
  • Arad: سلام فایل هارو کجا باید دانلود کنیم؟

آمار گیر سایت