عربستان به دلیل مخارج جنگ،هزینه حج را افزایش می‌دهد

ارسال شده توسط admin در تاریخ: 07 اکتبر 2016

به گزارش ” پایگاه اطلاع رسانی سپاه ثارالله ”  عربستان که این روزها اقدامات ریاضت اقتصادی را در دستور کار قرار داده،‌ تصمیم گرفته هزینه اخذ روادید برای حج عمره را هم افزایش دهد.

پایگاه خبری «العهد»، گزارش داد که این افزایش قیمت شامل حال افرادی می‌شود که بیش از یک بار به حج عمره می‌روند و از این به بعد هزینه هربار اخذ روادید 2000 ریال سعودی معادل 533 دلار خواهد بود.

این تصمیم عربستان که برای افزایش درآمد این کشور از گردشگری مذهبی صورت گرفته با انتقادهای زیادی مواجه شده است.

خبرگزاری «معا» فلسطین، در این زمینه گزارش داد که شرکت‌های حج و عمره فلسطین اعلام کرده‌اند تصمیم جدید، هزاران نفر را از شرکت در مراسم حج عمره محروم می‌کنند و کمیته گردشگری مذهبی مصر نیز اعلام کرد که افزایش هزینه روادید حج عمره بار اضافه‌ای بر دوش افرادی است، که می‌خواهند به عربستان سفر کنند.

عربستان تلاش می‌کند با افزایش روادید حج عمره بخشی از کسری بودجه و هزینه‌های خود را که در پی کاهش قیمت نفت و حمله به یمن برای بودجه این کشور ایجاد شده جبران کند.

ریاض اخیرا در حکمی، حقوق وزراء و کارمندان را کاهش داد و حتی پرداخت حقوق در سراسر کشور را که بر اساس تقویم هجری قمری بود به تقویم میلادی تغییر داد که نتیجه آن پرداخت 15 روز حقوق کمتر به هر کارمند در سال خواهد بود.

طبق گزارش‌های خبری، جنگ در یمن و حمایت مالی و تسلیحاتی از تروریست‌ها در یمن، بشدت بر بودجه عربستان تاثیر سوء گذاشته تا جایی که امسال برای اولین بار با کسری بودجه‌ای حدود 70 تا 100 میلیون دلار مواجه بود.

منبع : پایگاه خبری سپاه ثار الله استان کرمان

بدون پاسخ برای "عربستان به دلیل مخارج جنگ،هزینه حج را افزایش می‌دهد"

نوشتن نظر


  • admin: سلام فقط کافیست بر روی لینک دانلود کنید تا جزوه مورد نظر دانلود شود با تشکر
  • Arad: سلام فایل هارو کجا باید دانلود کنیم؟

آمار گیر سایت