واکنش ایران به اظهارات مداخله‌جویانه دبیرکل اتحادیه عرب

ارسال شده توسط admin در تاریخ: 20 جولای 2016

واکنش ایران به اظهارات مداخله‌جویانه دبیرکل اتحادیه عرب

سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به اظهارات دبیرکل اتحادیه عرب ضمن رد صریح ادعای دخالت ایران در کشورهای منطقه ابراز امیدواری کرد ابوالغیط با جدیت هر چه بیشتر در راستای انسجام جهان اسلام تلاش کند.

 

به گزارش ” پایگاه اطلاع رسانی سپاه ثارالله”  بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اظهارات اخیر آقای احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب اظهار داشت:

جمهوری اسلامی ایران جهان اسلام را به درک شرایط حساس منطقه و جهان در برهه کنونی فراخوانده و خواستار یکپارچگی، وحدت و انسجام بیشتر جهان اسلام در مقابل تهدیدات مشترک همانند تجاوزگری‌های رژیم صهیونیستی، تروریسم و افراطی‌گری است.

 

وی با رد صریح ادعای دخالت ایران در کشورهای منطقه افزود: بار دیگر تاکید می‌کنیم پایان دادن به بحران‌های موجود در برخی کشورهای منطقه تنها از طریق راه‌حل‌های سیاسی و گفت‌وگو و تعامل هر چه بیشتر میان گروه‌های درگیر قابل حصول است و هیچ کشوری حق دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه را ندارد.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه عنوان کرد: اسلام‌هراسان با دامن زدن و ایجاد تشویش و اختلاف در میان امت اسلامی سعی در ایجاد و تداوم خشونت‌های فرقه‌ای و مذهبی به ویژه بروز شکاف میان جهان تشیع و اهل سنت را دارند. بدخواهان برآنند تا با تشدید اختلافات و درگیری میان جوامع اسلامی و مشغول کردن آنان به خود راه گریزی برای اشغالگران و گروه‌های تروریستی تکفیری به وجود آورند.

 

قاسمی اظهار امیدواری کرد: دبیرکل اتحادیه عرب با توجه به این واقعیات با جدیت هر چه بیشتر در راستای انسجام جهان اسلام تلاش کند.

 

انتهای پیام/

منبع : سپاه ثار الله استان کرمان

بدون پاسخ برای "واکنش ایران به اظهارات مداخله‌جویانه دبیرکل اتحادیه عرب"

نوشتن نظر


  • admin: سلام بر شما. قربان شما. خواهش میکنم انجام وظیفست. سپاسگزارم از شما. موفق و پیروز و سر
  • Ali: سلام. مطالبتون خیلی خوبه.... ممنونم
  • Ali: سلام. آموزشی رو که نوشتین،عالیه،فقط توضیحات بیشتری از احیا قلبی ریوی و جلوگیری از

آمار گیر سایت