سکوت در برابر حوادث کشمیر را بشکنید

ارسال شده توسط admin در تاریخ: 18 جولای 2016

بیانیه دانشجویان ایرانی:

سکوت در برابر حوادث کشمیر را بشکنید

جمعی از دانشجویان ایرانی در اعتراض به اتفاقات اخیر در کشمیر، ضمن صدور بیانیه ای، با برشمردن جنایات ناگفته ی کشمیر، بر لزوم توقف هر چه سریع ترروند فعلی تاکید کردند.

به گزارش ” پایگاه اطلاع رسانی سپاه ثارالله ”  به نقل از روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق، جمعی از دانشجویان ایرانی در اعتراض به اتفاقات اخیر در کشمیر، ضمن صدور بیانیه ای، با برشمردن جنایات ناگفته ی کشمیر، بر لزوم توقف هر چه سریع ترروند فعلی تاکید کردند.

 

در این بیانیه آمده است: «خبر تبدیل شدن دیگرباره ی کشمیر عزیز به صحنه ی قتل و کشتار جمعی از شهروندان بیگناه که بی هیچ دلیلی توسط نیروهای هندی صورت می گیرد، تاسف دردآوری را در عمق جان مسلمانان جهان نشانده است. با همه ی این اوصاف، مردم مظلوم کشمیر مجدانه خواستار تغییر روند فعلی و بدان معترض هستند؛ حال آنکه دولت هند نه تنها در صدد تغییر رفتار نیست، بلکه سالانه برخوردهای نفرت انگیز و خشونت بی حد و حصری را در قبال مسلمانان کشمیر روا می دارد و اخبار قتل، آدم ربایی، شکنجه و تجاوزهایی که در پی فشارهای پلیس و قوانین ظالمانه ی منع رفت و آمد صورت پذیرفته، در خفقان رسانه ای و رسوب صدای مستضعفین کشمیری، به ماجرایی تکراری برای آزادی خواهان جهان شده است.»

 

در ادامه این بیانیه دانشجویان ایرانی ضمن محکومیت خشونتهای دولت هند در قبال مردم کشمیر، خواهان اقداماتی جدی از سوی نهادهای بین المللی و کشورهای اسلامی و همه ی آزادگان جهان به منظور پایان به این روند ظالمانه شدند.

 

همچنین در این متن اعتراضی به برخی از اسناد حقوق بشری در خصوص کشمیر به شرح ذیل اشاره شده است:

– به گزارش نهادهای حقوق بشری، نیروهای امنیتی هند در جریان حمله به غیرنظامیان کشمیری در قالب عملیات جستجو، اقدام به شکنجه، تجاوز و اعدام زندانیان کرده و در مواردی غیرنظامیان را ربوده و به قتل رسانده اند. این در حالی است که مقامات هندی با استفاده از قانون اختیارات ویژه نیروهای مسلح هندی(AFSPA)، هیچگاه مسئولیت این جنایات را متوجه عاملین آن ننموده اند.

– اسناد و مدارک منتشر شده توسط ویکی لیکس به این نکته اذعان دارد که استفاده از شکنجه در قبال صدها نفر از بازداشت شدگان کشمیری در حال گسترش جدی است.

 

 

– در گزارش کمیسیون حقوق بشر جامو و کشمیر به کشف ۲۷۳۰ جنازه مجهول الهویه در ۳۸ سایت در شمال کشمیر اشاره شده که حداقل ۵۷۴ نفر از این کشته ها، از مردم و معترضان محلی بوده اند.

همچنین در بیانیه دانشجویان ایرانی بخشی از حوادث تلخ گذشته کشمیر به این صورت عنوان شده است:

– قتل عام گاوکادال که به کشته شدن ۲۸۰ نفر از معترضین کشمیری در جریان حمله نیروهای شبه نظامی و پلیس مرکزی هند منجر شد.

– کشتار تظاهرگنندگان در تنگپورا و زکورا با ۳۳ کشته و ۴۷ مجروح

– حادثه کونان پشپورا در ۲۳ فوریه ۱۹۹۱ که یک واحد ارتش هند در جریان عملیات جستجو و بازجویی در روستای کونان پشپورای کشمیر، حدود ۱۰۰ نفر از زنان زنان محلی آن روستا را مورد تجاوز گروهی قرار داد. این گزارش توسط دیدبان حقوق بشر تایید شده است.

– قتل عام سوپور با ۵۵ کشته در حمله نیروهای مرزی هند به شهر سوپور در ۶ ژانویه ۱۹۹۳

– کشتار بیجبهارا با ۴۰ کشته و ۱۵۰ زخمی در رگبار گشودن ارتش هند به صف تظاهرکنندگان

– بزرگترین تظاهرات مردمی کشمیر در سال ۲۰۰۸ در پاسخ به تبعیض های ظالمانه دولت هند در قبال مسلمانان منجر به کشته شدن ۴۰ غیرنظامی و بازداشت حداقل ۳۰۰ نفر شد.

– کشته شدن ۱۱۲ نفر در جریان تظاهرات مسالمت آمیز مردم کشمیر در ژوئن ۲۰۱۰

– در نهایت در ژوئیه ۲۰۱۶، در درگیری با نیروهای امنیتی هندی در عرض ۴ روز بیش از ۳۰ نفر از معترضان کشته و ۳۰۰ نفر زخمی شدند.

 

این بیانیه می افزاید: “کشمیر، جانِ ایران اسلامی و نهالی از شجره طیبه انقلاب و ثمره نگاه عدالت پرور امام خمینی است و بی تفاوتی نسبت به آنچه در کشمیر می گذرد، نمود دیگری از انحراف از آرمان های انقلابیست. ما دانشجویان ایرانی ضمن اعلام حمایت از حرکت مردم کشمیر در راستای استیفای حقوق اولیه انسانی خویش، بر لزوم هم صدایی مسلمانان جهان در محکومیت این جنایت ها تاکید کرده و مستضعفین جهان را به اتحاد در برابر هر گونه رفتار استکباری جنایتکاران حرفه ای دعوت می نماییم. امید که با شکل گیری بسیج جهانی مستضعفین دیگر شاهد چنین اعمالی در قابل فرزندان معنوی رسول الله نباشیم، ان شاء الله.”

لازم به ذکر است بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام در واکنش به تداوم سکوت جامعه جهانی و کشورهای اسلامی نسبت به کشته و زخمی شدن بیش از ۷۰۰ نفر در جریان حوادث روزهای اخیر کشمیر توسط نیروهای امنیتی و پلیس هند بوده است.

منبع : سپاه ثار الله استان کرمان

بدون پاسخ برای "سکوت در برابر حوادث کشمیر را بشکنید"

نوشتن نظر


  • admin: سلام بر شما. قربان شما. خواهش میکنم انجام وظیفست. سپاسگزارم از شما. موفق و پیروز و سر
  • Ali: سلام. مطالبتون خیلی خوبه.... ممنونم
  • Ali: سلام. آموزشی رو که نوشتین،عالیه،فقط توضیحات بیشتری از احیا قلبی ریوی و جلوگیری از

آمار گیر سایت