سردار دهقان: شهید چمران الگوی نمونه «اقدام و عمل» در عرصه‌های گوناگون است

ارسال شده توسط admin در تاریخ: 20 ژوئن 2016

سردار دهقان: شهید چمران الگوی نمونه «اقدام و عمل» در عرصه‌های گوناگون است

سپاه نیوز: وزیر دفاع از دکترچمران بعنوان الگوی نمونه و نام آور اقدام و عمل در عرصه های گوناگون برای نسل های امروز و فردای این مرز و بوم یاد کرد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردارسرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سخنانی بمناسبت 31 خرداد سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران، گفت: شهید چمران در مدرسه، دانش آموزی موفق، در دانشگاه، دانشجویی ممتاز ، انقلابی و استادی متعهد در کمک به مردم مظلوم فلسطین و لبنان، مددکاری بزرگ در مبارزه با رژیم صهیونیستی، مجاهدی خستگی ناپذیر در جایگاه نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی، زبان گویا و پیگیر آرمان آنان در مسئولیت وزارت دفاع وزیری کاردان، نوگرا، تحول ساز و در جبهه های نبرد حق علیه باطل فرماندهی مبتکر، شجاع، خط شکن و سرداری بزرگ بود.

وزیر دفاع با بیان اینکه این شهید والامقام به چنان درجه ای از ایمان و کمال دست یافته که حضرت امام خمینی (ره) از ایشان به عنوان سردار پر افتخار اسلام، مجاهد بیدار و متعهد، جنگجوی پرهیزکار، معلمی متعهد یاد می کند و می فرماید او جهاد در راه خدا را از آغاز زندگی شروع و به آن ختم کرد. او در حیات، با نور معرفت و پیوستگی به خدا قدم نهاد و در راه خدا به جهاد برخاست و جان خود را نثار کرد او با سرافرازی زیست و با سرافرازی شهید شد و به حق رسید.

سردار دهقان افزود : اما ویژگی برجسته دیگری که حضرت امام (ره) برای شهید چمران توصیف می کند و باید نصب العین جامعه ما بویژه مسئولان کشور باشد آنجاست که حضرت امام خمینی (ره) می فرماید: “هنر آن است که بی هیاهویی های سیاسی و خودنمایی های شیطانی برای خدا به جهاد برخیزد و خود را فدای هدف کند نه هوس و این هنر مردان خداست” و شهید چمران این بزرگ مرد الهی و هنرمند زبردست یکی از مصادیق بارز و برجسته ای است که امروز بعنوان یک الگوی تمام عیار پیش روی ماست.

وزیر دفاع با اشاره به تقارن شهادت این شهید والامقام با ماه مبارک رمضان گفت : حقیقتا چمران فرزند رمضان بود و راز و رمز طی کردن این مراحل و مدارج ارزشمند معنوی در سایه درسهای نابی بود که او از فرهنگ رمضان آموخته بود و بارزترین آن انس با قرآن و راز و نیاز با معبود است.

وی افزود: نیایش های چمران صحیفه درخشان و بلندی است که می تواند رهنما و راه گشای همه ما بویژه نسل جوان در برابر دام های شیاطین باشد.

وزیر دفاع در پایان گفت: ما مفتخریم وزارت دفاع در دوران دفاع مقدس سه وزیر شهید ارزشمند و خدمتگذارانی چون شهید چمران را تقدیم اسلام و انقلاب نموده است و بی تردید راه و منش آنها همواره الگوی ما در این وزارت خانه است و ما موفقیت های خود را مدیون خون این شهدا و شهیدان عزیزی می دانیم که برای عزت، سربلندی، استقلال و عظمت این سرزمین عاشقانه جان باختند تا جان بخش دلها و چراغ راه ملت ایران و همه ملت های آزاده و مسلمان جهان باشند.

انتهای پیام/02

منبع : سپاه نیوز

بدون پاسخ برای "سردار دهقان: شهید چمران الگوی نمونه «اقدام و عمل» در عرصه‌های گوناگون است"

نوشتن نظر


  • admin: سلام بر شما. قربان شما. خواهش میکنم انجام وظیفست. سپاسگزارم از شما. موفق و پیروز و سر
  • Ali: سلام. مطالبتون خیلی خوبه.... ممنونم
  • Ali: سلام. آموزشی رو که نوشتین،عالیه،فقط توضیحات بیشتری از احیا قلبی ریوی و جلوگیری از

آمار گیر سایت