شهیدی که خبر شهادتش را داد

ارسال شده توسط admin در تاریخ: 14 مه 2016

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه ثارالله”  : شهید محمد حسین گله داری ، در سال 1349 در بزنجان بافت چشم خود را به روی این جهان گشود ، ایشان فرزند پنجم خانواده بود . پدر این شهید ، مردی دین باور و مقید بود و بر ضد رژیم پهلوی فعالیت می کرد تا این که ، در سال 55 به دست عمال رژیم شاهنشاهی ، شهید شد ، شهید محمد حسین ، در زمان شهادت پدرش 6 ساله بود . این شهید بزرگوار با سن کمی که در دوران انقلاب داشت ، درپخش پوستر های امام و تظاهرات بسیار فعالانه شرکت داشت و در ادامه راه پدر بسیار کوشا بود .

ایشان ،دوران ابتدائی و راهنمائی را در بزنجان مشغول تحصیل بود و بعد به کرمان آمد و بعد از دبیرستان ، به علت علاقه به حوزه با تشویق مادر وارد حوزة علمیه محمودیه کرمان شد و بیش از یک سال از محضر اساتید حوزه کسب معرفت نمود . تا این که خداوند به او توفیق داد تا در جبهه های حق علیه باطل شرکت کند و بعد از سه ماه حضور در جبهه ، در عملیات کربلای 10 در منطقة بانه در اثر اصابت گلوله به چشمانش در سال 66 ، از این دنیای فانی به عالم افلاکی پرواز کرد.

خاطراتی دربارۀ شهید :

مادر شهید می گوید :اولین بار که ایشان می خواست برود جبهه با مخالفت من روبه رو شد و نرفت ، تا زمانی که پسر حاج آقا شاکری شهید شد ، محمد حسین تا هفتم ایشان صبر کرد و بعد رفت جبهه ، سه ماه بعد ایشان شهید شد ، البته کسی هنوز به من نگفته بود ، یک شب خودم خواب دیدم که محمد حسین دارد از در بالا می آید ، خواستم از او چیزی بپرسم گفت که « خوشا مردن ، در راه جانان جان سپردن » پس فهمیدم خبری هست ، برادر محمد حسین تربیت معلم درس می خواند ، هر چی از ایشان و از دامادم در مورد محمد حسین می پرسیدم می گفتند بر می گردد…با لاخره بعد از 15 روز او را آوردند ، ایشان رفت و ما را گذاشت .

عموی شهید می گوید: نقل می کنند که شهید در دوران رژیم شاه ، عکس شاه را برداشته روی زمین گذاشته ، لگد روی عکس می زد . گفتم نکن این کار . کار دست خودت می دهی ، خانواده ات را به درد سر می اندازی ، گفت از این حرف ها گذشته .

وصیت نامه شهید

الحمد الله الذی هدانا و ما کنا لنهتدی لولا ان هدانا الله

با نام و یاد خدای تعالی که هستی را آفرید و زندگی و مرگ را مایه آزمایش قرار داد و به نام کسی که یاور مظلومان است . امید است وصایای این حقیر بعد از مرگ عمل شود 1- وصیتی که به برادرانم در حوزه دارم این است که شما با خواندن درس مشت محکمی به دهان یاوه گویان بزنید و به آنان بگویید که اگر یکی می رود جبهه ، وظیفه اش در مدرسه به دوش ما می افتد . 2- از برادر ارجمند و عزیز حاج آقا حجت الاسلام و المسلمین قوامی درخواست عفو و حلیت دارم ، امید است که ایشان این حقیر را بخشیده باشند و از برادرانی که از دست من ناراحتی دیده اند و یا حرفی و عملی از من باعث ناراحتی ایشان شده ببخشند و از درگاه حق برای خودم و دیگر مومنین طلب بخشش از خداوند را خواستارم و از امت حزب الله که در پشت جبهه ها هستند خواهش می کنم که امام را یاری کنند و دعا برای امام و رزمندگان از یادتان نرود ، امید است که همه امت حزب الله ما را عفو نمایند و به این زنهای بی حجاب خیابان ها بگویید یک مقدار حرمت شهیدان را رعایت کنند .

عروج:

سرانجام این گل زیبای باغ تشیّع  و سرباز شجاع حوزه علمیه ، در سال 1366 عالی ترین مرگ را که همان شهادت در راه خداست بر گزید و به یاران شهید خود پیوست .

سلام بر او و همه شهیدان راه حق باد .

منبع : سپاه ثار الله استان کرمان

بدون پاسخ برای "شهیدی که خبر شهادتش را داد"

نوشتن نظر


  • admin: سلام بر شما. قربان شما. خواهش میکنم انجام وظیفست. سپاسگزارم از شما. موفق و پیروز و سر
  • Ali: سلام. مطالبتون خیلی خوبه.... ممنونم
  • Ali: سلام. آموزشی رو که نوشتین،عالیه،فقط توضیحات بیشتری از احیا قلبی ریوی و جلوگیری از

آمار گیر سایت