پاسداران،حافظان مکتب سرخ حسینی

ارسال شده توسط admin در تاریخ: 11 مه 2016

14_146

پاسداران،حافظان مکتب سرخ حسینی

قطعا پاسداری یک درس است؛ درسی که می آموزد چگونه از لذت های دنیوی بگذری و برای آرامش مردم جان خود را هم فدا کنی. چه لذتی بالاتر از این که برای حفاظت از دین مانند امامت از خون خود هم بگذری. …

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه ثارالله “ روز مبارک سوم شعبان المعظم، روز پاسدار است و روز تحقق پاسدارى از اسلام، از حقیقت، از مکتب الهى، روز تولد بزرگ پاسدارى که با خون خود و فرزندان و اصحابش مکتب را زنده کرد.

پاسداران،حافظان مکتب سرخ حسینی | پايگاه اطلاع رساني سپاه استان کرمان

سلام بر مولودی که عشق با ولادتش زاده شد، رشادت را رشد داد و به شهادت رنگ و جانی تازه بخشید، ایثار با خون او معنا گرفت و شهادت از فداکاری او قداست یافت، خونش به همه خونهای شهیدان آبرو داد و زلال ترین تقوا از چشمه سار وجودش درخشید، مولود خجسته عشق که در کلاس درس او همه بزرگان و اهل ایثار به شاگردی می‌نشینند، روزی که باآمدنش خانه وحی پر از فرشته می‌شود و خانه زهرای اطهر به نور جمال این نوگل باغ ولایت نورانی تر می‌گردد.

در جمهوری اسلامی ایران، سوّم شعبان، سالروز ولادت باسعادت امام حسین(ع)، به عنوان روز پاسدار، نام‏گذاری شده است. پاسداران انقلاب اسلامی در ایران با تأسّی به شجاعت، مردانگی، استواری، ایمان و فضایل اخلاقی امام حسین(ع)، در راه حفظ آرمان‏های والای اسلام و انقلاب اسلامی و نیز حراست از تمامیّت ارضی جمهوری اسلامی، صحنه هایی فراموش نشدنی و حماسه‏ هایی با شکوه آفریدند و خود، سرمشق جوانانِ مؤمن و آزادی‏خواه جهان شدند.

روز ولادت امام حسین را امام خمینی (ره) روز پاسدار نامگذاری کردند و به همه سربازان مخلص اسلام این پیام را گوشزد کردند که شما پیرو راه امام حسینی هستید که در عین حالی که پسر پیامبر و امام زمان عصر خویش است، بالاترین و والاترین سرمایه عصر خود را که جان امام زمان است را در راه خدا و دینش فدا می‌کند تا اسلام را زنده نگاه دارد.

پاسداران با اقتدا به سید الشهداء، بزرگ پاسدار اسلام و قرآن، نمونه و مثالی گویا و عینی برای کلام نورانی امیر بیان حضرت علی علیه السلام هستند که در نامه پنجاه و سوم نهج البلاغه، خطاب به سردار شجاع خویش، مالک اشترنخعی می نویسد: «لشکریان، به فرمان خدا دژ مردم، زینت زمامداران و عزت دین در راه های امنیت هستند. حفظ ملت فقط در سایه لشکریان است.

بی شک رشادت‌ها و حماسه آفرینی‌های پاسداران و جانبازان انقلاب اسلامی در دوران ارزشمند دفاع مقدس، در راه صیانت از مرزهای عقیدتی و جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران فراموش شدنی نیست و تلاش و پیشرفت مستمر امروز آنان نیز در عرصه‌های گوناگون علمی، فرهنگی و نظامی که موجب آسایش و امنیت پایداری میهن عزیز مان شده است،پاسداران در دفاع مقدس ودر دوران سازندگی و در مقابله با تکفیرهای نشان دادند که باعهدی که با خدای خود بستند ثابت قدم هستند.

اکنون چندین نفر از جوانان انقلاب در دفاع از حریم اهل بیت(س) طعم شیرین شهادت را چشیدند و مانند امامشان در راه خدا جانشان را تقدیم کردند. اینجاست که می گوییم یک پاسدار خواب را بر خود حرام کرده است.

اکنون اندکی درک می کنیم سخن مقام معظم رهبری در خصوص وظیفه ی خطیر مدافعین حرم را که اگر این افراد در خطوط مقدم جبهه حضور نداشتند، اکنون می بایست در همدان و کرمانشاه با تکفیری ها می جنگیدیم.

بیایم به احترام سرداران و پاسداران شهیدی که از ابتدای انقلاب تا کنون جان خود را فدای یک لحظه آرامش ما کردند صلواتی بفرستیم و برای پاسدارانی که بدون هیچ چشم داشتی در خط مقدم جبهه ها از همه چیز خود گذشته اند و از میهنمان دفاع می کنند، آروزی سلامتی کنیم.

انتهای پیام/

منبع : سپاه ثار الله استان کرمان

بدون پاسخ برای "پاسداران،حافظان مکتب سرخ حسینی"

نوشتن نظر


  • admin: سلام بر شما. قربان شما. خواهش میکنم انجام وظیفست. سپاسگزارم از شما. موفق و پیروز و سر
  • Ali: سلام. مطالبتون خیلی خوبه.... ممنونم
  • Ali: سلام. آموزشی رو که نوشتین،عالیه،فقط توضیحات بیشتری از احیا قلبی ریوی و جلوگیری از

آمار گیر سایت