کتاب های شهید مطهری را به جوانان معرفی کنیم

ارسال شده توسط admin در تاریخ: 27 آوریل 2016

مسئول عقیدتی سیاسی سازمان بسیج مستضعفین گفت: ضرورت دارد که کتاب های شهید مطهری را به جوانان معرفی کنیم، چرا که خط به خط این کتاب ها در جامعه امروزی کاربرد زیادی دارد و با عمل به رهنمودهای این کتاب،مشکلات اقتصادی،اجتماعی و سیاسی جامعه حل می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه ثارالله ” حجت الاسلام بهرامی مسئول عقیدتی سیاسی سازمان بسیج مستضعفین در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج، با اشاره به آغاز هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و بسیج گفت: هفته عقيدتي سياسي از روز دهم ارديبهشت ماه شروع مي شود که برنامه های خاصی برای این هفته در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری افزود: هفته عقیدتی فرصتی برای تبین اندیشه های شهید مطهری و همچنین فرصتی برای ترویج فرهنگ اسلامی و تبین شعار سال به منظور آگاه سازی در خصوص جنگ نرم و خنثی سازی تهاجم فرهنگی دشمنان است.

این مقام مسئول در ادامه، شهید مطهری را از شخصیت‌های برجسته و بی‌نظیر تاریخ برشمرد و گفت: این شخصیت برجسته تمام عمر خود را در راه علم و ترویج اسلام قرارداد تا به عصمت دست پیدا کند.

حجت الاسلام بهرامی خاطر نشان کرد: سبک زندگی بسیاری از دانشمندان و عالمان برجسته دینی از جمله شهید مطهری می تواند نمونه و الگوی خوبی برای ما انسانها باشد تا به این وسیله دستورات دینی را بیشتر در زندگی مان به کار ببندیم.
مسئول عقیدتی سیاسی سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به برخی از خصوصیات شهید مطهری افزود: استاد شهید مرتضی مطهری ویژگی های خاص داشت؛ معلم اخلاق،مفسر قرآن،فلسفه،عرفان و… بود و در همه حوزه های سیاسی،اقتصادی،اجتماعی،فرهنگی و…حرفی برای گفتن داشت و قطعا این جامعیت استاد مرتضی مطهری باعث شده بود که وی در هر زمینه ای صاحبت نظر باشد.
وی اضافه کرد:مبارزه با تفکر ملی‌گرایی، مبارزه با مکتب انحرافی مارکسیسم و مبارزه با تفکر اسلام منهای روحانیت از ویژگی‌های اندیشه شهید مطهری است.
مسئول عقیدتی سیاسی سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه شهید مطهری خود را وقف بر اسلام کرده بود، گفت:هر کجا که احساس نیاز می‌کرد وارد می‌شد چه از طریق سخنرانی یا نویسندگی یا تدریس و یا موضع‌گیری سیاسی؛ به‌طوری‌که در برخورد با تفکرات مارکسیستی علل گرایش به مادی‌گری را می‌نویسد و در مبارزه با تفکرات ملی‌گرایی خدمات متقابل اسلام و ایران را تدوین می‌کند و جهت برطرف ساختن نیازمندی‌های کودکان داستان‌های “راستان” را می‌نویسد و در مقابله با اقدامات ضد‌حجاب وعفت زنان کتاب حجاب را می‌نویسد‌.
وی افزود: کتاب اصول فلسفه و روش رئالیسم‌ نوشته شهید استاد مطهری یکی از مهمترین عوامل شکست مکتب انحرافی مارکسیسم بود و بنده به عنوان یک طلبه اعتقاد داریم که باید خط به خط این کتاب به دانشجویان و مردم شرح داده شود و معتقدم که ما در جامعه امروزی خود خلا وجودی این شهید بزرگوار را به خوبی حس می کنیم و قطعا اگر این شهید بزرگوار زنده بود، بسیاری از مشکلات ما حل می شد.
مسئول عقیدتی سیاسی سازمان بسیج ابراز داشت: توصیه می کنم که کتاب های شهید مطهری را به جوانان معرفی کنیم، چرا که خط به خط این کتاب ها در جامعه امروزی کاربرد زیادی دارد.

حجت الاسلام بهرامی با اشاره به ابعاد مدیریتی و اقتصادی شهید مطهری گفت: با توجه به شعار سال مبنی بر اقتصاد مقامتی اقدام و عمل، اگر شهید مطهری زنده بود قطعا اقتصاد مقاومتی را عملی می کرد چون شخصیت عمل گرایی داشت و هرگز شعار نمی داد.

وی در ادامه با اشاره به اجرای برنامه های متنوع در هفته عقیدتی و سیاسی افزود: تا به امروز چندین جلسه برگزار و ستاد گرامیداشت استاد شهید مطهری راه اندازی شده است که برنامه های این هفته را برای رده های بسیج ابلاغ نمودیم.

مسئول عقیدتی سیاسی سازمان بسیج مستضعفین خاطر با اشاره به برخی برنامه های محوری در هفته عقیدتی و سیاسی گفت: برگزاری مراسم گرامیداشت و تجلیل از مقام استاد شهید مطهری و مربیان بسیج در سازمان بسیج و رده های سپاه و بسیج سراسر کشور، برگزاری برنامه گرامیداشت شهید مطهری در محل شهادت آن شهید توسط سپاه محمدرسول الله(ص) تهران و همچنین برنامه گرامیداشت در قم توسط سپاه علی ابن ابیطالب(ع)، فراخوان مقاله توسط معاونت سیاسی سازمان بسیج، برنامه دیدار بسیجیان با ائمه جمعه سر اسر کشور و حضور در نماز جمعه، برگزاری محفل روشنگری توسط معاونت فرهنگی،برگزاری مسابقه وبلاگ نویسی،مسابقه کتاب خوانی، برپایی نمایشگاه محصولات فرهنگی در پایگاه های مقاومت بسیج سراسر کشور،دیدار باخانواده معظم شهدا و جانبازان و مربیان بسیجی و شهید، برگزاری محفل انس با قرآن کریم و… از جمله برنامه های ما در هفته عقیدتی سیاسی است که در کشور برگزار می شود.

منبع : سپاه ثار الله استان کرمان

 

بدون پاسخ برای "کتاب های شهید مطهری را به جوانان معرفی کنیم"

نوشتن نظر


  • admin: سلام بر شما. قربان شما. خواهش میکنم انجام وظیفست. سپاسگزارم از شما. موفق و پیروز و سر
  • Ali: سلام. مطالبتون خیلی خوبه.... ممنونم
  • Ali: سلام. آموزشی رو که نوشتین،عالیه،فقط توضیحات بیشتری از احیا قلبی ریوی و جلوگیری از

آمار گیر سایت