تقسیم شادی به سبک جهادی

ارسال شده توسط admin در تاریخ: 31 مارس 2016

گذراندن ایام خوش تعطیلات دل انگیز نوروز در نقطه ای محروم دور افتاده در غیاب خانواده فقط با هدف جهاد اقتصادی و اجتماعی در راه خدا برای کمک به همنوعان را تنها ایرانیان درک می کنند که جهاد و ایثار و از خودگذشتگی را لمس کرده …

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه ثارالله ”  ایران عزیز ما بر خود می بالد که جوانانی غیرتمند را در دامن خود پرورانده که آرامش و خوشی خود را در آسایش همنوعان خود می دانند و برایشان زیبنده نیست که خود در رفاه و برخی از هموطنانشان نیاز به کمک داشته باشند.

گروه جهادی دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان یکی از گروه های فعال و جوان دانشجویی کشور است که هرساله در ایام نوروز به مناطق محروم شهرستان رودبار جنوب سفر می کنند وسال نو خود را در کنار محرومان این مناطق هستند.

هر جوانی حاضر نمی شود بهترین ایام سالش را که همان تعطیلات عید و نوروز است در دل روستاهای دور افتاده و محروم از صبح تا شب بدون هیچ مزدی عرق بریزد و کار کند.

اما دانشجویان جوان کشورمان در ایام نوروز و تعطیلات که همه مردم به سفر و استراحت می پردازند برای راحتی دیگران تن به سختی و ایثارگری می دهند همه به فکر رفتن به جاهای خوش آب وهوا هستند آنها به مناطق گرم جنوب سفر می کنند و دل در مسیر خدمت و جهاد محرومیت زدایی دارند.

شماری از گروه های جهادی بسیج که در میان آنها از همه قشرها حتی پزشک، مهندس، دانشجو، طلبه نیز وجود دارد از ۲۶اسفند ۹۴وارد روستاهای بخش محروم و دورافتاده جازموریان شهرستان رودبار جنوب شدند و شادی خود را با محرومان تقسیم کرده و زکات علم، توانایی و سلامتی خود را با خدمت به مردم محروم این منطقه پرداختند.

این گروه هر کدام بر اساس تخصص و تجربه خود تلاش می کند در راه خدا از دیگران سبقت بجوید حتی با کوچکترین کاری که از دستش برآید حتی اگر جابجا کردن یک آجر باشد.
از مسیر میل فرهاد که گذر می کنی شاهد فعالیت و مشارکت بچه های جهادی دانشجو در ساخت مسجد روستا هستی، هر کس با عشق و علاقه و با روحیه ای متواضع و خندان و سرشار از همدلی و مهربانی و بدون هیچ گونه توقع و منتی در کار و ساخت و تکمیل مسجد برای اهالی این روستا تلاش می کند.

یکی از این جهادگران گفت: تنها آرزویم این است که با تکمیل این مسجد و مشارکت در این امر خیر و مقدس امام زمان (عج) از من راضی باشد.

وی افزود: شادی دل امام زمان و جوانان و اهالی این روستاها با تکمیل این مسجد برای ما مسرت بخش و افتخاری بسیارزیبا و بیادماندنی در زندگی مان خواهد بود.

شایان ذکر است که این گروه ۶۰نفره به مدت ۱۰روز در جازموریان حضور داشتند ۳مسجد در روستاهای میل فرهاد،ایسکماچی و طبق ۲ساختند و همچنین در کنار کارهای عمرانی کار فرهنگی هم انجام دادند.

انتهای پیام/

منبع : سپاه ثار الله استان کرمان

بدون پاسخ برای "تقسیم شادی به سبک جهادی"

نوشتن نظر


  • admin: سلام بر شما. قربان شما. خواهش میکنم انجام وظیفست. سپاسگزارم از شما. موفق و پیروز و سر
  • Ali: سلام. مطالبتون خیلی خوبه.... ممنونم
  • Ali: سلام. آموزشی رو که نوشتین،عالیه،فقط توضیحات بیشتری از احیا قلبی ریوی و جلوگیری از

آمار گیر سایت